ظاهرا مسمانان می‌خواهند بگويند که تصوير کاريکاتوريست‌ها از خشونت‌طلب بودن پيامبر (به عنوان نماد اسلام و مسلمانان) نادرست است و برای گفتن اين حرف، دست به خشونت می‌زنند! حال انتظار داريم نگاه‌های بيرونی چه برداشتی از اين پارادوکس آشکار داشته‌باشند؟

آنچه امروز غرب می‌بيند، نه چهره غيرتمند و  متعصب پيروان يک آيين الهی، که مردمی است که با قيافه مسلمانی، ديروز در عراق از خبرنگار و دیپلمات سر می‌بريدند و امروز در لبنان و سوريه و ليبی آتش می‌افروزند.

نفرت، نفرت می‌زايد و خشونت ريشه منطق را می‌خشکاند. نمی‌شود دوباره به طناب پوسيده «مهم تکليف است، نه نتيجه» دست انداخت (تازه اگر تکليف مسلمانی و دين‌داری اين باشد!). واقعيت اين است که غرب از ادامه اين ماجرا بيش از هرکس سود می‌برد، چون چهره خشن و غيرانسانی که از اسلام ترسيم می‌کند به بهترين نحو در حال اثبات است.

تصاوير سفارت‌خانه‌های آتش گرفته، قطعات گم‌شده پازل افراطی‌گرايان ضداسلام است. و افسوس که مسلمانان خود اين قطعات را به دست اينان داده‌اند. ای‌کاش لااقل بزرگان دينی ما، باهوش‌تر از نيروی‌انتظامی و گروه‌های سياسی بودند.

پ.ن/ اعتراض شکل‌های صحيحی هم دارد. از نگاشتن مقالاتی نظير اين و اين در حوزه نظری، تا تجمعاتی مثل آنچه چند روز است در ترکيه جريان دارد.(تصاوير تلويزيونی‌اش گويای شکوه در عين آرامش است.) و يا تحريم‌های اقتصادی - آن هم از نوع کاملا مردمی و نه دولتی - که مسوولان دانمارک را جدا به تکاپو انداخت. (رييس بانک مرکزی دانمارک می‌گويد اگر تحريم‌ها ادامه پيدا کند پس از يک سال ۹ميليارد يورو خسارت و ۱۰.۰۰۰ نفر بيکار روی دست کشورش می‌ماند.) ببينيد: ۱ و ۲ و ۳ 

/ 6 نظر / 3 بازدید
حدیث

تيتر زدن هم کار خوبيه...التفات بفرمايين!

یک نفر

ملتفتم! فرض بگيريد «تو که دستت به نوشتن آشناست...»!

qq

خاک بر سرت!

يک نفر شايد مثل تو

متشکر، اين پيوست جواب سوالی رو که از پريشب تا حالا مثل خوره به جونم افتاده بود داد. امروز از وقتی اومدم تو اينترنت دارم هی جواب سوالهای اين چند روز رو می گيرم! الله اکبر!

يک نفر شايد مثل تو

راستی فيلتر شکن پيدا کرديد که اينقدر آدرس غير مجاز می ديد؟ اگه فيلتر شکنتون کاری است برای ما هم بفرستيدش بی زحمت. (-:

محمد

ناز انگشتای بارون تو خوابم می کنه / میون دخترا آبم میکنه / تو نانازی مث شب/اگه مهتاب باشه یا نه/تو همون دختر زیبا و قشنگی / که به مردی و سیاهی همش می خندی...!