کارستان

ديروز بالاخره کارمندهای مخابرات در اتاقشان را باز کردند، رفتند سر کامپيوترشان، و ساعت اس.ام.اس‌ها را درست کردند! بنده‌خداها قبل از سال نو فکر می‌کردند مثل هرسال از اول فروردين ساعت رسمی جابجا می‌شود و سيستم را تنظيم کرده‌بودند که ساعت را عوض کند؛ دولت مهرورزی و عدالت هم گذاشت توی کارشان که ساعت را تغيير نداد، محض «گم نکردن اوقات شرعی هموطنان خداجو»!

مسخره‌شان نکنيد شما را به خدا، بالاخره بعد از شش روز فهميدند کاری بايد بکنند. از هواپيمايی کشوری بهتر است که اعلام کرده بايد همه کسانی که بليت دارند ۳ ساعت زودتر بيايند فرودگاه! معلوم است همان‌جا فی‌البداهه تصميم گرفته می‌شود که چه پروازی کی حرکت کند!

چرا فکر بد می‌کنيد و همه‌چيز را زير سوال می‌بريد؟ مگر آخرسالی سر خودتان شلوغ نيست؟ خب، سر هيئت دولت که شلوغ‌تر است؛ طبعا برای تصميم درباره تغيير ندادن ساعت زودتر از بيست‌وهشتم وقت نداشتند.

حالا شما جزو موافقين ثابت ماندن ساعت هستيد يا مخالفين؟ اگر مخالفيد و فکر می‌کنيد کار دولت جديد لوس‌بازی سياسی است، بد نيست بدانيد که خيلی‌ها از اين تصميم خوشحالند. اين يعنی دولت هفده‌ميليونی که احتمالا خيلی از شما هم مثل من چشم ديدن‌اش را نداريد، اتفاقا «قلق» خيلی چيزها دستش است و خيلی خيلی بيشتر از قبلی‌ها شيرين‌کاری بلد است. خوشمان بيايد يا نه، شوت زدن رييس‌جمهور به دروازه تيم ملی و سرزدن به استان‌ها و پوشيدن لباس محلی، توده مردم را خيلی خوش می‌آيد. توده مردم هم - محض يادآوری - همان‌هايی هستند که چهارسال يک بار يکی را انتخاب می‌کنند که بشود رييس‌جمهور.

ببين حرف چه‌طوری حرف می‌آورد ها! می‌خواستم بگويم سال نو مبارک، البته با همان ساعت قبلی!

/ 8 نظر / 20 بازدید
آدينه بوک

سال نو مبارک! فروشگاه اينترنتي کتاب آدينه، سالي سرشار از موفقيت و سلامتي براي شما آرزو مي کند.

azadeh

اصلا چطور است اين مسخره بازی ها را بگذاريم کنار و در راستای دولت مهرورز ساعتهايمان را هم بياندازيم در جوب تا آب ببرد. بعد هم چشممان به خورشيد باشد تا ببينيم ساعت چند را اعلام می کند. هوا هم که ابری بود مرخصی استعلاجی می گيريم. قرار هم که خواستيم بگذاريم می گوييم مثلا تا ۱۲۵۰۰ که بشمری سر خيابان می بينمت. اين حرف ها ربطی به تصميم جديد دولت و حرف تو نداشت به قول خودت حرف حرف می اورد. اين ايده را هم خيلی وقت بود می خواستم جايی مطرح کنم. راستی گفتم عيدت مبارک نه؟

آلفرد

یه چیز مهم یادت رفت عزیز اینجا ایرانه و یعنی اینکه بی خیاله ساعت باش. خدا نکرده اینجا فرنگستون نیست که کارا رو نظم و اصول باشه. حالا ساعت میخواد بره جلو می خواد بیاد عقب. اصلا ساعت چیه؟

سارا نوشادی

ولی من ته دلم یه جورایی هنوز خوشحالم که توی کشور متفاوتی زندگی می کنم ، که اهل یه جایی هستم که همه‌ی دنیا بالاخره یه حسی نسبت بهش دارن ، گیرم که این حس تنفر باشه . به هر حال ایران که قابلیت این رو داشت بشه ترکیه و پاکستان و کویت و عربستان ، اما ما کماکان کشور متفاوتی هستیم . همه می خوان بدونن اینجا چه خبره /حس خوبیه

sahar

سلام رئيس بزرگوار .عيد تون ، عيد خود خودتون مبارک. صد سال به اين سالها .

کفشدوزک خانوم

چه بارونیه...لامصب!

حدیث

در حرف تو جز تو نیست.. جز تو در حرف تو حرفی نیست!