بهترين راه اينه که به روی خودم نيارم که چند وقته ننوشتم! وقتی آدم فکر می‌کنه که حتما يک حرف پرطمطراق مطنطن(!) برای گفتن و نوشتن بايد داشته باشه، نتيجه‌ش همين ميشه که بيش‌تر از يک ماه چيزی توی وبلاگش ننويسه، در حالی که بالاخره چيزهايی بوده برای گفتن و بازگفتن. و ما چرا اين‌طوری؟!

گل‌آقا رفت. من دوست دارم اسمش رو بگذارم آخرين بازمانده‌ی مکتب رجايی، کسی که هنوز لقب رييس‌جمهور مکتبی ايران رو به درستی يدک می‌کشه. البته اين رفتن که حرفش رو می‌زنم خيلی وقته اتفاق افتاده؛ از همون روزی که گل‌آقا تصميم گرفت کرکره‌ی هفته‌نامه رو پايين بکشه. مشکل مالی و عدم فروش و پيری و ... همه‌ش بهانه‌ست، اگر کسی همچين بهانه‌ای بياره. لااقل برای من که با خود گل‌آقا - بی‌واسطه و باواسطه - در ارتباط بودم کاملا بی‌معناست. الان می‌فهمم که پايان انتشار گل‌آقا، پايان يک انقلابی بود؛ يک انقلابی خسته که همه‌چيزش از دست رفته بود. مرگ، شايد بهترين هديه خداوند به چنين آدمی باشه. خوشا به حالش که بيش از اين شکنجه نديد.

شايد خيلی زودتر از اين‌ها بايد از بروبچه‌های گروه خاطرات کودکی حرف می‌زدم. گروه ساده و صميمی بلاگرهايی که بيش از جذابيت وبلاگ‌هاشون، عزم و اراده‌ جدی تاسيس و از اون مهم‌تر پاس‌داشت يک جمع دوستانه من رو به سمتشون جذب و جلب کرده. به قول مهردادخان، اين بروبچ در حقيقت يک گروه جدي NGO تشكيل داده‌ن كه توی فرايند مدنی شدن جامعه نقش مهمی خواهد داشت. (حالا نه به اين قلمبه سلمبگی كه من گفتم!) اميدوارم سال‌های سال برقرار و ماندگار باشند؛ آرزويی كه با تجربه‌ی اجتماعی زندگی ايراني، کمی بلندپروازانه به نظر مياد، اما ناممکن نيست . لازمه که علاوه بر همه‌ی دوستان، ياد کنم از مرجان عزيز که بدون هيچ شک و شبهه‌ای اين اتفاق خوشايند و اين انسجام و همدلی به خونگرمی جنوبی او و همسر دوست‌داشتنی‌اش (همون مهردادخان) مديونه؛ و تشکر کنم از داداشی عزيز که من رو با اين جمع آشنا کرد.

غزل سيمش دوباره وصل شده! هم سيم تلفنش (که کشيدنش از طبقه‌ی پايين به يک طبقه بالاتر ‌دو ماهه طول کشيده!) و هم سيم خودش که ظاهرا چندوقتی از دنيا و مافيها قطع شده بود.

دولت آنيما جدی جدی به سر اومده. با همين يه کار - يعنی تعطيلی وبلاگ - که اين قدر جدی پاش وايستاده، جا داره به خداوند متعال به خاطر قدرت لايزالش، که حتی کسانی مثل آنيما رو هم می‌تونه تغيير بده، تبريک گفت!

از مريم می‌خوام حرف بزنم و از هيوا نه. مريم دستی به سر و گوش خودش و به دنبال اون وبلاگش کشيده و حالا می‌شه از وبلاگش يه سری درآورد. مريم عزيز! الهی سر به تنت نباشه! اگر داستان‌نويسی را جدی بگيری يک چيزی می‌شی. حالا ببين اين حرف را کی دارم بهت می‌زنم. از هيوا اما گفتم حرفی نمی‌زنم. فقط می‌گم نازنينا که تو هستی.

و ...

پ.ن.1
... و من شيراز بودم. و تو چه مي‌داني كه شيراز در كجاي جغرافياي قلب جهان نفس مي‌كشه، با بهارنارنج‌هاش، با عطر ميخك‌هاش، با سايه‌ي مورب كوچه‌هاش. شيراز در اردي‌بهشت بود و اردي‌بهشت در شيراز؛ و من در هر دو، و هر دو در من! همين شد كه فال من در غروب حافظيه اين شد: ديدار شد ميسر و بوس و كنار هم، از بخت شكر دارم و از روزگار هم... زاهد برو، كه طالع اگر طالع من است، جامم به دست باشد و زلف نگار هم!  به شهادت اين شاهد كه  دردم از يار است و درمان نيز هم، دل فداي او شد و جان نيز هم؛ اين كه مي‌گويند آن خوش‌تر ز حسن، يار ما اين دارد و آن نيز هم! و خلاصه اين كه دوستان در پرده مي‌گويم سخن، گفته خواهد شد به دستان نيز هم: چون سر آمد دولت شب‌هاي وصل، بگذرد ايام هجران نيز هم ...

پ.ن.2
دوست داشتن از عشق برتر است و عشق از زندگي بهتر؛ و لذت دانستن چنين حكمتي زندگي را بي‌اندازه خواستني مي‌كنه. آشکارا! نهان کنم تا چند؟ دوست می‌دارمت به بانگ بلند...

/ 32 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
qazal

شما واقعن خجالت نمی کشين که آپ ديت نمی کنين ؟!!!!!!!!!!!!!

qazal

... و حالا که شما تصميم ندارين آپ ديت کنين ٬ من ميام تو صفحه ی کامنت هاتون بسط می شينم و هی اين جا رو آپ ديت می کنم ... ببينم کدوممون از رو می ريم !!!!

qazal

... البته در يه نکته شکی نيست و اونم اين که ... ! نه ! ولش کن ! من قبلا ها مودب تر از اين حرف ها بودم ...

qazal

سلام ... لطفا در را باز کنين ! آپ ديت لطفننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن .... !!!!!!!!!!!

الهه ناز

سلام. من از وبلاگ غزل اينجا را شناختم. چه وبلاگ جالبيه. خوشم اومد. سيم آخر... هيچوقت جرات نداشتم به سيم آخر بزنم... به خاطر غزل هم كه شده آپ ديت كنيد لطفا

ساغر

که اینطور

ساغر

به هر بلاگ آشنای قدیمی که سر میزنم ناامید برمیگردم. راستی چرا؟