قرار نبود اينجا از اين چيزها بنويسم که ... آدم هميشه نمی‌شود که سر قرارش باشد.

کاش می‌شد رضا اميرخانی را بشناسيد، اما نه اينطوری که کی‌برد برمی‌دارد و هرچه دلش می‌خواهد می‌نويسد - و عجيب که با ادبيات آن روزنامه عصری‌ها - و به لجن می‌کشد آدمی را که می‌خواهد بگويد آهای! من اين هستم، نه هيچ چيز ديگر. نه آن آخوندزاده‌ای که اسم و رسم پدرم معرف من باشد؛ نه آن ملبس به لباس روحانيتی که ادعا بکند لباس من تکه‌ای از لباس بهشتيان است؛ نه آن آدم که بگويد من اگر رفتم پاريس و رم دنيازدگی و هرزگی ديدم و همه‌چيز چقدر غيرمعنوی بود. محمدعلی ابطحی - هرکه هست و به هر مرام و مقام و مسلک و ايضا دفتر و دستکی - لااقل اينقدر جنم داشته که وبلاگ بزند بيايد و خودش را بنويسد (هرچند کمی تا قسمتی) که بگويد لباسِ روحانيت اجازه‌ی تحركِ لازم را به آدم نمي‌دهد يا رابطه‌مان را با پدر تنظيم كرده‌ايموعاشقِ كافه‌هاي بيروت است و خيابانِ شانزه‌ليزه... و از جلسه‌ای در هيات دولت بگويد که فکرش پيش شمردن «بالاخره»های فلان وزير بوده نه در حال انجام عبادت خدمت به خلق! و از شبی بگويد که پياده رفته برای استقبال از شيرين عبادی(که حکما رضا اميرخانی منفور و معدومش می‌داند ديگر) و بزرگ علوی را دوست می‌دارد و چه و چه.

عجبا! عجب و ياللعجب از اينکه تا حالا فکر می‌کردم حکومتيان ما را به چنين روزی انداخته‌اند که اينقدر رياکار شديم و هزار نقاب؛ و حالا معلوم می‌شود که نه‌خير! مردمان - و نه، که جماعت نخبگان فارغ‌التحصيل مدرسه استعدادهای درخشان - اين‌طور فاش از سياستمداران اين مملکت طلب رياکاری می‌کنند! و صدافسوس و هزار دريغ که آن پسرک نخبه، نويسنده من او باشد که حالا حالش اين‌طور شده: رضا اميرخانی اش را داده حميد عجمی به خط معلی بنويسد و امضا بزند بر تارک سرلوحه اش؛ که هنوز پاراگراف اول را تمام نکرده افاده و اضافه کند بگذريم كه اين قلم در ايالاتِ متحده ابطحي و تحركِ لازمش را ديده بود... که يعنی من هم در بلاد ايالات متحده بوده ام که فلان را ديده‌ام لابد؛ که عکس مبارکش را بکوبد بالای سر الواح امثال جعفريان و سرهنگی که ما با اين‌ها هستيم و بالاتر البته؛ که ...

بگذريم. حالم را به هم زدی آقای رضا اميرخانی! می‌شد البته می توانستم من هم اين يک جمله را مثل حضرتعالی با کلی قر و قميش و غمزه بنويسم که من به رضا اميرخانی رای می‌دهم، زيرا ... ولی نه جانم! حالم از اين همه رياکاری به هم می‌خورد. آهــــــــــــــــــای! نويسنده من اویدوست‌داشتنی! تو هم؟! بوی گند اين همه ابتذال خفه‌ات نکرده؟!

پ.ن

آقاي وزير!‌ دركتان مي‌كنم اگر بنا به مصلحت يا به اقتضاي حفظ آبرو، حقيقتي را پنهان كنيد، ناديده بگيريد يا حتي دروغ بگوييد، اما دركتان نمي‌كنم اگر اين دروغ‌ها را خود باور كنيد و از دروغ‌گويي لذت ببريد.>>>بخوانيد نوشته سينا مطلبی را درباره ... البته چيزی که باعث شده من اين لينک را بگذارم اينه که مضمون حرف سينا را بارها و بارها درمورد چيزهای مختلف(معمولا سياسی) به اين و اون گفته‌م؛ با يادآوری يه حکايت از ملانصرالدين. حالا از ديدن بيان سينا لذت بردم، ديدم چقدر قشنگ گفته.

/ 10 نظر / 5 بازدید

salam be maa ham sar bezanin

babayi

SALAAM BEBAKHSH HARFAT RAA GHABOOL NADAARAM! HAGH BAA AMIRAKHANI AST! IN YAAROO AZ OON AVAZI-HAAST. INHAA FAGHAT KISE DOOKHTEAND.

sadegh hashemi

سلام دوست عزيز! اتفاقا به نظر من رضا اميرخانی يک رياکاری گندهتر را پيدا کرده. امثال ابطحی حتا در اين حرفی که ميزنند هم دروغ ميگويند. تو فکر ميکنی او واقعا از شانزليزه لذت ميبره؟ آيا حاضره دخترش را بفرسته اونجا؟ يا داره برای کسب محبوبيت تو جوونا همچين فيلمی بازی ميکنه؟ خاتمی را ديدی موقع صحبت را جع به اعدام صدام. ميگفت من با اعدام مخالفم اما صدام بايد اعدام بشه. تکه دوم قسمتی بود که خامنهای بهش يادداده بود. تکه اول هم ادا بود برای اين که دل جوونها را به دست بياره. راستی بابای ابطحی را شايد نشناسيد اون هم همينجوری بود. هر کی را ميديد ميگفت آقا به شما نظر دارن!!! حال شما چطوره؟!!!

يك نفر

آقا یا خانم بابايی و صادق هاشمي عزيز. ممنون از اينکه اومديد و نظر داديد. ولی من به هيچوجه قصدم تعريف و تمجيد از ابطحی نيست( البته الان خوشم مياد ازش، ولی ربطی به مطلبی که نوشته‌م نداره) بلکه از ديدگاه، ادبيات و مخصوصا لحن فحاشانه رضا اميرخانی انتقاد کردم. اون هم آدمی که حداقل به خاطر نويسنده بودنش و جوان بودنش آدم انتظار داره اينطوری ننويسه. به يه دوستی که امشب زنگ زده بود و از دست من به خاطر اين لينک و اينکه من نويسنده «من او» رو در نظرش خراب کرده بودم بهم فحش می‌داد گفتم توی روزگاری که يه سوسک نیمه‌جون رو به اسم صدام بهمون قالب می‌کنن، بايدم نويسنده جوان مورد علاقه‌مون اينجوری از آب دربياد.

sadegh hashemi

ببخشيد! اما به نظر من رضا اميرخانی که اتفاقا من هم من اويش را خيلی دوست دارم تند نوشته اما هتاکانه ننوشته. هر جايی که به آدم بيربطی درود گفته دلايلش را نيز شرح داده است. و دلايلش البته دلايل خوبی است. به هر رو به نظر من رضا اميرخانی جگر کرده است و در شرايطی که هيچ کسی حاضر نيست به يک معاون رئيسجمهور انتقاد کند از او انتقاد کرده است. من از همين ويجگی او خوشم ميآيد. يادم هست که زمان هاشمی هم همينگونه بود... بگذريم... ببخشيد از اين دير سر زدم

sadegh hashemi

راستی يک نکته ديگر! اميرخانی با پول دولت امريکا نرفته تا جايی که من ميدانم

salimi

دوست عزيزم! من هم با نظرت راجع به تندی نوشته اميرخانی موافقم... اما يک نکته ديگر را فراموش نکن. رضا اميرخانی صادق است و سالم . آيا نبايد به او اجازه بدهيم که اگر خواست داد بزند؟ توی اين مملکتی که همه الکی داد ميزنند. من هم اما حالا که خيلی از نوشته او گذشته کمی به او حق ميدهم در چارچوب فکری اميرخانی ابطحی دودوزهباز است. چيزی که ما سمپادی ها بدمان ميآيد ازش

salam be maa ham sar bezanin

1 doost

اميرخانی از دست رررررفففففتتتتتتتهههههه برو لوحو ببين...

a.saali

ديديد ابطحی خراب از آب دراومد! برويد ببينيد از چه فيلمی توی سايتش تعريف کرده! به کی گفته زن امروزی! ابطحی فقط به فکر معروفيت بود..