چو تو ایستاده باشی...

«وقتی‌ که بحث دروغ شد مردم اون پوستر خیلی‌ قشنگ رو ساختن که یه دروغ نوشتن و روشم یه علامت [ممنوع] زدن. بنده به عنوان کسی‌ که حالا کمی‌ تو رشته هنر سر رشته دارم [میگم] یکی‌ از قویترین پوستر‌های طراحی شده تو صد سال گذشته است، و گویاترین. بنده هیچ شهری نرفتم بعد از اون جریان که این آرم رو ندیده باشم. به طور طبیعی‌ دست مردم عادی دیده می‌ شد.»

- قسمتی از سخنان میرحسین موسوی در جمع استادان دانشگاه (3تیر88)

ممنونم میرحسین موسوی عزیز!
خستگی از تنم در رفت.

/ 17 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان الف

بعد هم نوبت آقای دموکراسی و اصلاحات شد.سید محمد خاتمی.جناب آقای دموکراسی و احترام به رای اکثریت.در انتخابات مجلس،آنقدر بی شرمانه در آرا مردم تهران دست بردند که نتوانستد در پوش بگذارند و مجبور به بازشماری مجدد برخی از صندوق ها شدند.جناب/سرکار یک نفر موقع کجا بودی که توی دهان دروغگو ومتقلب بزنی.حالا که منفعت حزبی اتان به خطر افتاده دروغگو را می یابی.دنبال آگاهی دادن هستی ؟رییس جمهور فعلی اگر به زعم این آقایان دروغگو ست .دروغ گفتن به مردم وتوهین به شعور آنها را با دست بردن در آرا مردم، از روسای قبلی خود یاد گرفته.آنها دروغ گفتن را به مردم یاد دادند.آنها به شعور مردم توهین کردند. یاد بگیر واقع بین باشی.نه منفعت گرا.چرا ریشه توهین شدن به شعورت را جستجو نمی کنی؟

یک نفر

(1) واقعن سختم است که جوابی بدهم آقای احسان الف. من در هیچ دوره‌ای به آقای خاتمی رای ندادم. در انتخابات مجلس ششم که حرفش را زدی بیش از آنچه بتوانی فکرش را بکنی اعتراض کردم و فریاد زدم. (این هم از لطائف تاریخ که آن زمان رای هاشمی رفسنجانی از سوی مغضوبین شما دستکاری شده و به رتبه 27ام تهران سقوط کرده بود!) فرموده‌اید "منفعت حزبی‌اتان به خطر افتاده". جالب نیست که بدون اینکه هیچ اطلاعی درباره کسی داشته باشید این‌قدر درباره‌اش سفت و محکم حرف بزنید. منفعت حزبی من دقیقا در این بود که طرفدار دوآتشه احمدی‌نژاد باشم، چه همان دوره و چه این دوره. و بعد با آن‌همه دوست و آشنا و همکاری که در این دولت همه‌کاره شدند من هم به نان و نوایی برسم؛ از پست و مقام گرفته تا پول و پله. می‌توانستم همین‌طوری که سربازی‌ام را می‌گذرانم در روزنامه ... یا خبرگزاری ... دروغ تولید کنم و آدم بفروشم و حلواحلوایم هم بکنند.

یک نفر

(2) ... می‌توانستم بجای همکلاسی دبیرستانم رییس کمیته سیاسی ستاد رییس جمهور و مشاور وزیرش باشم. اگر کمی خودم را لوس‌تر می‌کردم جای م.بذرپاش را می‌گرفتم. اگر بی‌خیال پیدا کردن همان ریشه‌های توهین و تحقیر می‌شدم و آویزان یکی از معلم‌های دبیرستانم، می‌توانستم الان به جای جواب دادن به شما در جلسات پشت پرده تصمیمات کلان و خلق‌آلساعه مملکت حضور داشته باشم. این که یکی از این معلم‌ها پسر رهبر، دیگری پسر رییس دفترش، دیگری رییس کتابخانه ملی دولت نهم، دیگری ... و ... بودند، قطعن در تخیل جنابعالی هم نمی‌گنجد آقای احسان الف! بنابراین متاسفم بگویم کلماتی که از جای دیگر کپی-پیست می‌کنید، این واقع‌بین و منفعت‌گرا و منفعت حزبی و ... خیلی به درد اینجا نمی‌خورد. با این حساب که می‌بینم به راحتی هر چه به فکرتان می‌رسد حقیقت می‌پندارید و با خشم بسیار، فکر می‌کنید که آدم‌ها (نمونه‌اش من) را خیلی خوب می‌شناسید و همه‌چیز را هم می‌دانید، جایی برای ریشه‌یابی چیزی از جنس حقیقت نمی‌ماند، دست‌کم فعلن.

احسان الف

1.برای من مهم نیست در دوره های قبلی به چه کسی رای داده ای یا اینکه الان می توانستی چه کنی و نه کرده ای!برای من مهم رفتار امثال توست که در آن دوران هم فریب دادن مردم و دست بردن در آرا آنها را که نوعی دروغ گرفتن و تصمیم گرفتن به جای آنها را دیدی اما سکوت کردید.سکوت به این معنی نیست که تو به دوست وبغل دستی ات چیزی بگویی .چرا تظاهرات نکردید ؟چرا بیرون نریختید؟چرا روشنفکری اتان را درنطفه خفه کردید؟چه فرقی می کند که این کار را چه کسی کرده باشد؟

احسان الف

2.حالا آلان که طرفی که احساس ظلم کرده همانی است که شما به او رای داده اید در حق مردم ظلم شده؟زود می بندید به رهبر که فلانی که بوده و بهمانی که بوده!!!شما فکر می کنید بنده با خاتمی مشکل دارم ؟نخیر جانم بنده یکی از طرفداران ایشان بودم که این روزها به دلیل رفتارهای ضد ونقضش از او شاکی ام. شما که به دوستتان می گویید باید به مردم آگاهی دهید آگاهی از چه بابت؟غیر از این است که اگر تقلب شد قبلا پایه اش را همین آقایان (دوستان موسوی که شما به آن دلبسته اید؟)سفت کرده بودند؟پس دفاع از یک دروغگو چه توجیهی دارد؟ جالب است که این روزها طرفداران میرحسین زود انگشت اتهام را از خود بر می گردانند.کسی که پایه گذار بی احترامی به مردم بوده ارزش حمایت ندارد.حرف من این است.

احسان الف

3.دروغ ممنوع یعنی آقای نخست وزیر :اول خودت به مردم دروغ نگو.بیا از بابت گذشته خودت و دوستانت عذر خواهی کن.بیا از بابت رفتار کرباسچی روز رای گیری که به نفع تو رای داد و بعد به عنوان یک متخلف رایش را سر صندوق به دیگران نشان داد و روز رای گیری برایت تبلیغ کرد عذر خواهی کن.بعد موارد تخلف انتخاباتی را به مردم وشورای نگهبان تحویل بده. جناب نخست وزیر یک سوزن به خودت بزن و یک جوال دوز به دیگران.

مهدوی خراسانی

به نظرم حرف احسان روشن است .این اعتراض گسترده که امروز صورت گرفته دیر بوده.دیگران پاک ومطهر نبوده اند که حالا کسی بخواهد به احمدی نژاد حرفی بزند.این لکه ننگ از طرف کسانی در دامان انتخابات ایران خورده که امروز مدعی بی حرمت شدن آرا مردم اند.این رفتارها هم فقط اتلاف انرژی است.تازه به نظر من خود دلایلی که موسوی ارائه داد برای تقلب بزرگترین مدرک برای اثبات عدم تقلب است.از یک بازنده بر می آمد که نمی خواهد شکست را بپذیرد.

یک نفر

(ادامه از پایین، پاسخ به آقا/خانم مهدوی خراسانی) و فرموده‌اید "این اعتراض گسترده که امروز صورت گرفته دیر بوده". البته همین طور است. ای کاش این اعتراض سی سال پیش، وقتی اولین کج‌روی‌ها در انقلاب مردمی-اسلامی اتفاق افتاد، صورت می‌گرفت. اما به بهانه دیر بودن کسی بی‌خیال اعتراضش نمی‌شود. فرق این بار هم این است که این اعتراض سیاسیون دور از قدرت مانده و رای نیاورده نیست، اعتراض خود مردم است، همان‌ها که درست یا غلط، بر این باورند حقشان پایمال شده و کسی هم پاسخگو نیست.

زیتون

این تنها پوستری هم هست که بعد از انتخابات خیلیها هنوز نگهش داشتن و چون اسم هیچ کاندیدایی روش نیست. تو خیلی مغازه ها می بینم هنوز برش نداشتن.

محمد

احسان الف دوست دارد احمدی نژاد رئیس جمهورش باشد و آقای خامنه ای رهبرش و طائب رئیس بسیج کشورش و کردان وزیرش و ... . خودت را اذیت نکن و جوابی به او نده. خودش به اندازه ی کافی به خودش، و شعورش توهین می کنه. لازم نیست ما غصه ی او را بخوریم. باشد که عاقل شود.(آمین!)