(۱) کلمات کم‌فروش ترین کاسب‌های دنیا هستند. هیچ‌وقت ارزش فکر یا حسی را که به خاطرش ادا شده‌اند به همراه ندارند. همیشه می‌آیند و می‌روند و احساس تو را با خود می‌دزدند و می‌برند.

(۲) امروز باز هم مضحکه تلخ جشن نیکوکاری برپا است. تحقیر و گداصفتی متراکم در آن، آن‌قدر زجرآور و مشمئزکننده است که نمی‌فهمم دیگران چه‌جوری تحملش می‌کنند. این‌ها را پارسال هم نوشته‌ام و بی‌خیالش می‌شوم. فقط این را بگویم که بنا به آمار خود کمیته امداد، سال گذشته با وجود تبلیغات شبانه‌روزی رادیو و تلویزیون و مایه گذاشتن از تاریخ و فرهنگ و مذهب و انسانیت و عاطفه و عشق و محبت مردم، کلا «پنج‌میلیارد تومان» کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع شده! دوباره بخوانید و حساب کنید: پ ن ج م ی ل ی ا ر د ت و م ا ن.

نمی‌شود این گدابازی را تعطیل کنید و به جایش نصف جوایز قرعه‌کشی صندوق قوامین، یا ده‌هزار تومان از فروش هر خودروی تولید داخل، یا یک ریال(!) از پول فروش هر لیتر بنزین در سال، یا ... را بدهید و این پنج‌میلیارد تومان را با مرام و غیرت و ایرانیت و عطوفت ملت طاق نزنید؟!

 (۳) جلوی موزه هنرهای معاصر، سازمان زیباسازی شهرداری تهران یک استند زده با عکس رسول ملاقلی‌پور و نوشته «هنر آن است که بمیرانندت پیش از آن که بمیری»! گیرم که تو جمله مرتضی آوینی را (که دقیقا برعکس این است)‌ یادت رفته، لااقل باید بدانی مزخرفی که قرار است جلوی چشم مردم نصب شود معنی دارد یا نه؟!‌ ای بمیری!

/ 13 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عذرا

تصورحال کسانی که اين کمکها-که به این صورت جمع شده- رو می گيرند حالمو بد می کنه.

لیدا

یه خانواده یتیم تو روستاهای زنجان می شناسم که ماهی ۱۰هزار تومن از کمیته امداد می گیرند! یک خانواده ۵نفری فقط ۱۰هزار تومن! اسم جشن نیکوکاری که می یاد یاد این خانواده می افتم واین همه احساتی که با این مراسم ها به بازی گرفته میشن.

يک نفر

استاد شما تاج سر ما هستيد و اين طوری کسی نمی تونه پايين بکشدتون! شما که بهتر از من می دونيد کميته امداد از نان و آب دار ترين دکان های يک جماعت خاص است که از ۵ ميليارد که سهله از يک ريالش هم نمی گذرند

....

هنر ....

يهودا

خيلی نامردي؛ چرا کامنت به اون باحالی رو پاک کردی؟ انتقاد پذير باش؛ بنده خدا در نهايت خلوص ازت يه خواهش کوچولو داشت؛ تو از يه جمله سه حرفی ترسيدی؟ بت برخورد؟ حاج حسين به همون تربت خشخاشی ايی که رفتيدی حق داشت... خب نگو مومن؛ من می‌گم فرق دارم؛تو نگو ؛ تو بالاخره چندتا روش جلوگيری از ما بيشتر ترکوندی بايد اينا رو بدونی...چه خبرا ؛ساعت چنده اونورا؟ اين صدای چی بود؟باز گفتی؟

گلادياتور

نميدونم من اولين باره که ميام اينجا من يک دوست قديمی رو پيدا کردم که شما لينکش بوديد و آمدم و خوندم مطالبتون رو نميدونم بازم ميام اينجا؟

آمنه

چون زده بودم به سيم اخر به شما سر زدم. خوبه که شما يک نفر هستی چون من هيشکی نيستم.

فرشاد

سلام. ممنون از تماس. لینک شما موجود است. مشرف می‌کنید اگر سری بزنید. یا علی.

فاطمه

از اينکه با يک عدد خبرنگار افتخاری علاقه‌مند آشنا شدم خيلی خوبه